Новини
Україна вишивана
А українська вишиванка — диво,
У ній народу код, його душі.
І кожному в ній зручно і красиво,
Вдягнути ж вишиванку поспіши.
І гордо йди у ній по цілім світі,
Та мовою своєю розмовляй!
І хай сміється сонечко в зеніті —
Ти рідного свого не забувай!
Бо в ньому все — ліс, гори і долина,
І річечка, й маленьке джерельце,
Твій рідний край, чарівна Україна,
І мати, й батько — пам’ятай про це!
І хліб на вишиванім рушникові,
І пісня, що до серця пролягла,
І краєвиди навкруги чудові,
І стежка, що у Всесвіт повела.
Вдягни свою чудову вишиванку,
Відчуй в ній ласку і душі тепло,
І чистий ранок в ніжному серпанку,
І те, як добре з мамою було.
Вітаємо з днем народження Олексія Брика!
Талановитого письменника, добру людину, випускника школи 1954 року Олексія Григоровича Брика колектив школи сьогодні вітає з днем народження! Бажаємо Вам творчого натхнення, незвичайних сюжетів, сміливих ідей, прекрасного здоров’я, великого числа шанувальників, вірного успіху і особистого щастя в житті!
Олексій Григорович Брик народився в с.Кузьминці Гайсинського району 15 травня 1935 року. Юнацькі роки минули в м.Гайсин де навчався у середній школі №2. Любов до слова посіяли в дитячій душі вчителі та мама, селянка з трудовими мозолями і порепаними долонями, яка важко працювала спочатку на колгоспному полі, а потім на місцевому концерному заводі. Важке дитинство було у Олексія, родина отримала похоронку, в якій повідомлялося про загибель батька на фронті. Ніби у відповідь на всі ці знегоди, хлопчик вчився старанно.
Ще навчаючись в сьомому класі, він почав успішно віршувати. Кілька його віршів було опубліковано в газетах і журналах. На молодого початківця звернув увагу поет Орест Корсовецький. Після тісної співпраці з молодим Бриком вийшла перша добірка віршів в газеті «Молодь України».
Навчаючись у Молдові на факультеті філології та психології Бельцького педагогічного університету, а потім у Київському державному університеті імені Т.Г.Шевченка (романо-германський відділ), юнак продовжував писати вірші та оповідання, друкувався в газетах і журналах.
Якось, перебуваючи на Вінничині, О.Брик взяв участь у зустрічі подільських літераторів з М.Рильським. Максим Тадейович зробив чимало зауважень, яких не прийняло гонористе серце амбіційного юнака. На деякий час він відклав літературні заняття і поринув у науку. Тепер його статті на педагогічну тиматику можна було побачити у галузевих виданнях.
Одружившись Брик переїжджає до Чернігова. Тут його добре знають як прекрасного педагога, директора шкіл, викладача Чернігівського технологічного університету.
У 90-ті роки минулого століття Олексій Григорович знову повертається до письмового столу. На шпальтах газет «Наш Край», «Чернігівський вісник», «Деснянська правда» з’являються хвилюючі оповіді, бувальщини, а з 2000 року одна за одною виходять його книги «Диво-жінка», «Гра в коники», «Не схили чола», «Всі хочуть жити», «Спадкоємиця мудрих», «І возлюби…» та інші. Вони полюбилися читачам за багацтво тематики, за вміння малювати яскраві характери, за несподівані сюжетні повороти, за влучне слово.
Олексій Брик – лауретат премії прикордонних військ України «Смарагдова ліра», літературної премії спілки «Чернігів» ім. Л. Глібова. Він друкується у відчизняних та міжнародних часописах, є одним із співавторів книги «Живими залишилися тільки ми», член редколегії «Книги пам’яті», займається редакторською справою, бере найактивнішу участь у літературному житті Чернігова.
Олексій Григорович Брик – член Національної Спілки письменників України з 2002 року.
15 травня - День сім’ї
Міжнародний день сім’ї відзначається щорічно 15 травня. Сім’я є берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї зростає добробут народу! З сім’ї починається життя людини. Вона – джерело любові, поваги те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.
Наш навчальний заклад долучився до вшанування цього свята. Класоводами та класними керівниками були проведені інформаційно-просвітницькі заходи, виховні години, виставки світлин “Миттєвості сімейного щастя”.
До Дня Європи в Україні
З метою поглиблення знань учнів про Європу, формування європейського світогляду, сприяння поширенню знань про Європейський Союз, підвищення громадянської та політичної культури у ЗЗСО І – ІІІ ст.№2 пройшли заходи до Дня Європи в Україні. Зокрема, перегляд відеофільмів «Історія виникнення Європейського Союзу»», «Я- європеєць», засідання круглого столу на тему: «Європейські цінності в Україні». Серед учнів початкової школи проводився конкурс малюнків на асфальті «Крок до Європи». Також у ці дні пройшли години спілкування, бесіди на тему євроінтеграції України. Школярі згадали, яку ціну заплатив український народ за свій європейський вибір та чому потрібно прагнути стати справжнім європейцем, адже це – шлях до добробуту країни та її громадян.
День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни
14 травня Україна вперше на державному рівні вшановує пам’ять тих людей, які, ризикуючи життям, рятували євреїв в роки Другої світової війни. Відповідну постанову про відзначення цієї дати ухвалила на початку року Верховна Рада. У світі рятівників євреїв заведено називати «Праведниками народів світу» – Ізраїль на державному рівні присуджує їм це почесне звання. Україна – серед першої п’ятірки світових держав, де найбільше врятували євреїв від рук нацистів.
З нагоди цього дня в нашому навчальному закладі були проведені бесіди, виховні години, кінолекторії.
Чорнобиль очима дітей
Нерівний бій… Загублені життя,
Ще довго по ним будуть бити дзвони
Пішов Чорнобиль геть у небуття.
Чорніють згарища… Біліють скроні
Напередодні 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції в нашому навчальному закладі відбувся дистанційний конкурс малюнків «Чорнобиль очима дітей». Цьогоріч участь у конкурсі взяли 28 здобувачів освіти. Серед учасників було визначено 15 переможців.
7 травня до нас завітали гості - голова правління районної громадської організації «Союз Чорнобиль» завідуючий районним музеєм «Пам’ять Чорнобиля» Микола Іванович Поворознюк та ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС І категорії Володимир Павлович Мищенко. Вони нагородили усіх дітей цінними подарунками.
Учасники конкурсу змогли проникнутися тематикою відповідальності людей за свої дії відносно природи, необхідності дотримуватися умов безпечного проживання на забруднених радіацією територіях та неминучого відродження цих квітучих країв у майбутньому.
Сумні дзвони Чорнобиля дзвонять, розносячи світом своє тривожне калатання, оповіщаючи, що горе Чорнобиля, сльози Чорнобиля — це лихо не тільки українського народу. Це стосується кожного, хто живе на Землі. А ще дзвони Чорнобиля попереджають: «Люди! Пам'ятайте! Не дайте спалахнути на землі атомній пожежі. Вона не пощадить нікого».
Навігація
- Головна
- Про школу
- Новини
- Відео про школу
- Адміністрація закладу
- Педагогічний колектив
- Нормативні документи
- Фотоальбом
- Контакти
- Громадська приймальня
- Пошта
- Довідкова інформація
- Інформація та документи про освітню діяльність
- Фінансова діяльність
- Позабюджетні кошти
- Бібліотека
- ЗНО
- ДПА
- Нова українська школа
- Вакансії
- Протидія булінгу
- Дистанційне навчання
- Кабінет психолога
- Внутрішня система забезпечення якості освіти
- Протидія дискримінації
- Рух здобувачів освіти
- Профорієнтаційна робота
- Атестація в закладі освіти
Новини
1000 днів тривог, відчаю, стресу, молитов, а водночас стійкості, мужності, спротиву, героїзму....
Контакти
Адреса: 23700, м.Гайсин, вул.Б.Хмельницького, 44
Тел.: (04334)22329
Email: sch2@gnedu.vn.ua