Про школу

 

 

Гайсинська загальноосвітня школа І-Ш ступенів №2 найстаріша в місті школа, яка почала працювати з серпня 1920 року. До Великої Жовтневої соціалістичної революції центральний будинок школи належав капіталісту Сігалу. Після встановлення Радянської влади на Гайсинщині будинки були націоналізовані і в них розмістилася початкова єврейська школа. Великий вклад у розвиток школи внесли Вольфман Натович, Полікман Н.А., Мирович И.А., Черняк Л.А.

В 1924 – 1929 pp. навчання було тісно пов'язане з суспільно-корисною працею. Був створений фізичний кабінет, лабораторія, столярна і палітурна майстерня, гуртки шиття і вишивання. Перед війною школа була змішаною. Були класи українські і єврейські.

В роки Великої Вітчизняної війни випускники школи захищали Батьківщину. Смертю хоробрих полягли лікарі Кернер, Горбатий, Горповець, Скибитянський. Всього за роки великої Вітчизняної війни загинуло майже половина її випускників.

Під час тимчасової окупації німецько-фашистські загарбники пограбували і понищили шкільне приміщення, в класних кімнатах тримали коней (за іншою версією в приміщенні школи була управа).

Коли в березні 1944 р місто було звільнене, під керівництвом директора школи Островської О.Є, педагогічний і учнівський колектив відбудували приміщення і вже через кілька тижнів почалися регулярні заняття.

За післявоєнні роки зміцніла матеріальна база школи. В 1960 році при допомозі шефів школи: лісгоспзагу та мебльової фабрики, вчителів, батьків та учнів збудовано приміщення на чотири класні кімнати, майстерню, обладнано спортмайданчик, навчальні кабінети.

В 1971 році – збудована майстерня по дереву. В 1976 році – збудована майстерня по металу. З 1954 по 1979 роки школа була середньою. З 1979 по 1990 роки школа була восьмирічною. З 1990 року школа знову стала середньою.