Веломарш миру

23 вересня відбувся веломарш Пам’яті полеглих Героїв –земляків, організаторами якого вже четвертий рік поспіль є наша «Фабрика добра». Зранку біля ТРК «Європейський» зібралися юні патріоти і їх наставники з одинадцяти шкіл Гайсина і Гайсинського району (с. Михайлівка, с. Гранів, с. Лад.-Хутори, с. Бондурі).

Серед учасників велопробігу були і гості – Світлана Бевз, яка є учасником бойових дій, командиром зенітного розрахунку добровольчого батальйону «Айдар» разом зі своєю бойовою подругою  вівчаркою Баді, Кройц Вільгельм – боєць 25 ОМПБ «Київська Русь», який є Головою відокремленого підрозділу ГО ВО «Асоціація воїнів АТО «Київська Русь» у м. Вінниці і Вінницькій області, Дубина Олег - боєць 25 ОМПБ «Київська Русь», боєць батальйону «Айдар» Олександр Котенко, волонтер Владислав Ільницький,  отець  Ярослав - настоятель церкви Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона УПЦ КП, рідні полеглого випускника школи  Олександра Рибаченка, приємно було бачити серед учасників начальника управління освіти, фізичної культури та спорту Гайсинської РДА Валентину Шрамко, методиста Вікторію Ревкач,  культорганізатора районного Будинку школярів Лілію Шевчук, до нас приєдналися  також небайдужі мешканці нашого міста. Розпочали захід Гімном України і молитвою. Маршрут пролягав центральними вулицями Гайсина  до закладів, на яких розміщено меморіальні дошки полеглим за волю і незалежність України. Про життєвий і бойовий шлях бійців батальйону «Айдар» розповів завідуючий сектором Другої світової війни міського краєзнавчого музею , Голова самооборони Гайсинського району, учасник Революції Гідності, волонтер Сергій Васильченко. На території СЗШ І-ІІІ ст. №2 учасників веломаршу зустрічали активісти Дитячого волонтерського руху «Фабрика добра». Тут було організовано урочисту частину велопробігу, на яку завітали дружина Сергія Ковриги – Тетяна Коврига, батько Станіслава Менюка – Петро Менюк, прапорщик, командир взводу розвідки 10 батальйону 59 ОМПБр Кривіцький Володимир, психолог Гайсинської районної Спілки учасників АТО Сайдак Ольга, лауреат Всеукраїнських та Міжнародних вокальних конкурсів Лідія Горошко. Після переклички шкіл з вітальним словом до присутніх звернувся директор школи Дмитро Сінчук. Учасники  вшанували пам’ять про гайсинчан, які загинули в зоні АТО. До уваги було запропоновано перегляд фільмів про «Фабрику добра» та про життя Олександра Рибаченка, відеопривіт  із зони АТО передала своїм землякам мати Станіслава Менюка – старший солдат батальйону «Айдар» Людмила Менюк (Мальва). Діти звернулися зі словами вдячності до рідних загиблих: «Ми вдячні вам за синів, чоловіків, татусів, які стали Янголами, віддавши своє життя і частинку вашого за кожного з нас…», подякували воїнам АТО за мирне небо , за мужність і незламність. На заході лунали пісні у виконанні Лідії Горошко, Наталії Костюк, Юлії Дубини та Богдани Капкан. Для усіх присутніх проводилися майстер-класи з плетіння маскувальної сітки (проводили активісти «Фабрики добра»), виготовлення оберегу «Пташка-мотанка» ( керівник Ольга Сайдак) та тактичної медицини і роботи з топографічною картою ( керівник Володимир Кривіцький).

У нашій хаті щастя буде й воля,

Як нам заповідав колись Тарас

Вкраїно рідна, слава наша й доля,

Надія й віра кожного із нас!

Готуємося до нового веломаршу!

25.09.2017 | Aдмін