Відкриття меморіальної дошки

Сьогодні кращі наші воїни служать Україні правдою і вірою, беручи до рук зброю, не жаліють себе на полі бою, віддаючи іноді життя за свободу і незалежність рідної землі. Ми свято бережемо пам’ять про них, адже герої не вмирають, вони живуть у наших серцях.

25 травня 2016 року на території СЗШ I-III ст. №2 м.Гайсина відбулося урочисте відкриття меморіальної пам’ятної дошки воїна-добровольця, навідника СПГ роти вогневої підтримки 25 батальйону територіальної оборони «Київська Русь», який 16 квітня 2016 року підірвався на міні під час виконання бойового завдання в зоні АТО – Олександру Сергійовичу Рибаченку.

На урочистому мітингу відкриття меморіальної дошки Олександру Рибаченку були присутні голова Гайсинської райдержадміністрації Владислав Уткін, голова районної ради Григорій Боровий, Гайсинський міський голова Анатолій Гук, військовий комісар Гайсинського військового комісаріату Олександр Захарчук, голова районної організації «Спілка учасників АТО Гайсина і Гайсинського району» Микола Данилюк, начальник відділу культури і туризму Микола Ричков, бойовий побратим Олександра по службі Вільгельм Кройц, батько загиблого героя Сергій Рибаченко та сестра Ганна Яременко, учні, учителі школи та просто небайдужі гайсинчани. Багато теплих слів прозвучало цього дня на адресу Олександра Рибаченка. «Час невпинно біжить, і ось уже 40 днів як немає з нами дитини, чоловіка, громадянина Олександра Рибаченка, - звернувся до усіх присутніх Владислав Анатолійович. – Саша, побачивши що в країні розпочалась війна, добровільно взяв у руки зброю і став на захист суверенітету України. Героїчно загинув при виконанні своїх  військових обов’язків і, на жаль, поповнив лави нашої безсмертної Небесної Сотні. Вічна йому пам'ять».  Не менш хвилюючим був виступ бойового побратима, учасника АТО  Вільгельма Кройца.  Він зізнався, що коли спитав Олександра чому той йде на війну, у відповідь почув:  «В мене є син, який підросте і запитає: що ти тату робив, коли в країні була війна».  – Тому, Олександр для мене більше ніж брат, він справжній патріот, побратим, який завжди міг підставити  своє плече. Багато теплих слів звучали від заступника директора з навчальної роботи СЗШ №2 Наталії Груши. У своєму виступі вона відзначила, що випускник школи Олександр ріс енергійним, життєрадісним хлопцем, зростав вихованим, дисциплінованим та запам’ятався усім вчителям своєю добротою та привітністю.  Також слово мав  і районний військовий комісар Олександр Захарчук, який підкреслив, що Сашко не злякався, а проявив мужність та відвагу у боротьбі з підступним ворогом і пам'ять про його подвиг житиме вічно у серцях гайсинчан. Право відкрити меморіальну дошку надали голові райдержадміністрації, батькові Олександра, бойовому побратиму та найкращій учениці школи Богдані Капкан. Опісля пам’ять героя вшанували  хвилиною мовчання та поклали  квіти. «Ми щиро вдячні тим, хто розділив з нами біль пам’яті, і впевнені, що в пам’яті багатьох гайсинчан назавжди залишиться ім’я Олександра Рибаченка та всіх тих військовослужбовців, які віддали своє життя задля миру, свободи та  територіальної цілісності рідної держави. Вони, вірні воїни України, подали гідний приклад патріотизму майбутнім поколінням. Пам’ять про них вічна!» - не стримуючи сліз подякувала усім присутнім сестра героя Ганна Яременко.

Інформацію отримано з: http://www.gaysin-rda.gov.ua/component/content/article/2-2013-02-28-13-20-27/3959-2016-05-26-09-02-21.html © www.gaysin-rda.gov.ua

25.05.2016 | Aдмін