Новини

    Вітаємо з днем народження Олексія Брика!

    Талановитого письменника, добру людину, випускника школи 1954 року Олексія Григоровича Брика колектив школи сьогодні  вітає  з днем народження! Бажаємо Вам творчого натхнення, незвичайних сюжетів, сміливих ідей, прекрасного здоров’я, великого числа шанувальників, вірного успіху і особистого щастя в житті!

    Олексій Григорович Брик народився в с.Кузьминці Гайсинського району 15 травня 1935 року. Юнацькі роки минули в м.Гайсин де навчався у середній школі №2. Любов до слова посіяли в дитячій душі вчителі та мама, селянка з трудовими мозолями і порепаними долонями, яка важко працювала спочатку на колгоспному полі, а потім на місцевому концерному заводі. Важке дитинство було у Олексія, родина отримала похоронку, в якій повідомлялося про загибель батька на фронті. Ніби у відповідь на всі ці знегоди, хлопчик вчився старанно.

    Ще навчаючись в сьомому класі, він почав успішно віршувати. Кілька його віршів було опубліковано в газетах і журналах. На молодого початківця звернув увагу поет  Орест Корсовецький. Після тісної співпраці з молодим Бриком вийшла перша добірка віршів в газеті «Молодь України».

    Навчаючись у Молдові на факультеті філології та психології Бельцького педагогічного університету, а потім у Київському державному університеті імені Т.Г.Шевченка (романо-германський відділ), юнак продовжував писати вірші та оповідання, друкувався в газетах і журналах.

    Якось, перебуваючи на Вінничині, О.Брик взяв участь у зустрічі подільських літераторів з М.Рильським. Максим Тадейович зробив чимало зауважень, яких не прийняло гонористе серце амбіційного юнака. На деякий час він відклав літературні заняття і поринув у науку. Тепер його статті на педагогічну тиматику можна було побачити у галузевих виданнях.

    Одружившись Брик переїжджає до Чернігова. Тут його добре знають як прекрасного педагога, директора шкіл, викладача Чернігівського технологічного університету.

    У 90-ті роки минулого століття Олексій Григорович знову повертається до письмового столу. На шпальтах газет «Наш Край», «Чернігівський вісник», «Деснянська правда» з’являються хвилюючі оповіді, бувальщини, а з 2000 року одна за одною виходять його книги «Диво-жінка», «Гра в коники», «Не схили чола», «Всі хочуть жити», «Спадкоємиця мудрих», «І возлюби…» та інші. Вони полюбилися читачам за багацтво тематики, за вміння малювати яскраві характери, за несподівані сюжетні повороти, за влучне слово.

    Олексій Брик – лауретат премії прикордонних військ України «Смарагдова ліра», літературної премії спілки «Чернігів» ім. Л. Глібова. Він друкується у відчизняних та міжнародних часописах, є одним із співавторів книги «Живими залишилися тільки ми», член редколегії «Книги пам’яті», займається редакторською справою, бере найактивнішу участь у літературному житті Чернігова.

    Олексій Григорович Брик – член Національної Спілки письменників України з 2002 року.





    15.05.2021 | Aдмін

    Вернутись назад