Ліквідатор

Саме в ці дні вже тридцять п’ять років поспіль весь світ згадує страшну трагедію на Чорнобильській АЕС – вибух четвертого енергоблоку  вночі  26 квітня 1986 року о 01 годині 23 хвилині 40 секунді.

Саме в ці дні ми схиляємо голови перед подвигом ліквідаторів і промовляємо слова подяки тим, хто мужнього вступив в двобій зі смертю. Наша розповідь про людину, якою пишається наш навчальний заклад, якого знають не лише в Гайсині, а і далеко за його межами.

Якщо ви завітаєте в Гайсинський районний «народний» музей «Пам’ять Чорнобиля», то неодмінно познайомитеся з людиною-легендою, людиною-гордістю нашого міста і району – Миколою Івановичем Поворознюком.

Випускник нашої школи – Микола Іванович Поворознюк,  на власні очі бачив наслідки катастрофи, бо в далекому 1986 році був її ліквідатором . В 1966 році він закінчив 8 класів Гайсинської середньої школи №2 і склав іспити в місцеве медичне училище, в якому навчався і яке успішно закінчив в 1970 році. Працював фельдшером «Швидкої медичної допомоги» Гайсинської ЦРЛ, потім служив надстрокову службу в збройних силах Радянського Союзу, в 1980-1981 роках довелося служити в Афганістані. По звільненні в запас з лютого 1982 року працював фельдшером виїзної бригади відділення «Швидкої медичної допомоги» Гайсинської ЦРЛ. З жовтня 1987 року по лютий 1988 року в якості медика знаходився на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Микола Іванович на початку 90-х років минулого століття бере активну участь у створенні в районі громадської організації «Союз Чорнобиль». Вже багато років він є її незмінним головою правління. З 2000 року невтомний громадський діяч неодноразово піднімає питання  перед владою про створення місцевого Чорнобильського музею і в 2005 році рішенням сесії Районної ради було виділено приміщення під музей. На честь 20-ї річниці аварії на ЧАЕС урочисто було відкрито районний музей «Пам’ять Чорнобиля», завідуючим якого є Микола Іванович, а в міському Сквері Слави був встановлений Пам’ятний Знак на честь гіркої і сумної дати. На сьогоднішній день в музеї зібрано багато цікавих матеріалів, які свідчать про події квітня 1986 року. Пишається Микола Іванович тим, що в 2007 році музею було присвоєно звання «народного».

В серпні 2009 року побачила світ Районна Книга Пам’яті «Гайсинчани і Чорнобиль», співавтором якої є Микола Поворознюк, а в 2017 вийшла з друку книга-хроніка нашого випускника «Чорнобиль, Чорнобиль гірка сон-трава».

Має він і заслужені нагороди – це два ордени «За мужність» ІІІ ступеня, орден «Чорнобильський Хрест : мужність, честь, гуманність», орден «Ветеран Чорнобиля» та 29 медалей і нагрудні знаки Радянського Союзу, республіки Афганістан, незалежної України, Всеукраїнської організації «Союз Чорнобиль України», Спілки ветеранів війни в Афганістані.

В січні 2014 року Миколі Івановичу Поворознюку було присвоєно звання Почесного громадянина м. Гайсин.

Колектив школи  висловлює вам вдячність, Миколо Івановичу,  за те, що так вірно бережете пам’ять про Чорнобильську катастрофу, завдяки Вам минуле нашої країни живе для нащадків, ми знаємо правду про ті страшні події.  Від щирого серця бажаємо Вам довголіття, міцного здоров’я, любові, щастя і миру! Нехай у вашому житті будуть відбуватися тільки радісні і хороші події!

Продовження тексту новини

26.04.2021 | Aдмін