Вітаємо зі Всесвітнім днем письменника!

Колектив ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 м. Гайсин щиро вітає випускника школи 1954 року, талановитого прозаїка, прекрасного педагога, члена Національної Спілки письменників України Олексія Григоровича Брика зі Всесвітнім днем письменника! Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, миру, достатку, щоб кожен Ваш твір справляв належне враження на читачів, щоб у кожному рядку Ваших книжок людина могла знайти правильну відповідь на питання своєї філософії, щоб натхнення було постійним гостем у домі, щоб всі Ваші чудові твори неодмінно з’являлися у видавництвах і ніколи не припадали пилом на полицях!
    Олексій Григорович Брик народився 15 травня 1935 р. в с. Кузьминці Гайсинського району Вінницької області. Дитинство не було легким. Батько не повернувся з фронту, мама працювала на фермі, заробляючи невеликі гроші. У Кузьминцях закінчив початкову школу, а потім сім’я переїхала до Гайсина, де минули юнацькі роки Олексія. Ще навчаючись у сьомому класі міської середньої школи №2 почав віршувати. І досить успішно. Кілька його віршів було опубліковано в районній газеті «Радянське село», журналі «Піонерія», а оповідання «Мать» - у московському журналі «Юность». Газета «Молодь України» надрукувала добірку віршів О.Брика.
    Навчаючись у Молдові на факультеті філології та психології Бєльського педагогічного інституту, а потім у Київському державному університеті ім.Т.Г. Шевченка (романо - германський відділ), юнак продовжував писати вірші та оповідання. Друкувався в газетах «Вінницька правда», «Радянська освіта», в журналі «Зміна». Тоді ж місцевими композиторами на деякі його вірші було написано музику.
    Життя подарувало письменникові дружбу й знайомство з багатьма видатними людьми. Він дружив з Євгеном Гуцалом, був особисто знайомий з Павлом Загребельним, з першими пробами пера автора ознайомився Максим Рильський.
    Одружившись, Олексій Григорович переїхав до Чернігова. Багато років працював педагогом, психологом, директором школи, пізніше – викладачем Чернігівського технологічного університету – аж до пенсії. У 1990-ті роки минулого століття, після довгої перерви Олексій Григорович знову повертається до письмового столу. На шпальтах газет «Наш край», «Чернігівський вісник», «Деснянська правда» з’являються хвилюючі оповіді, бувальщини, а з 2000 року одна за одною виходять його книги «Диво-жінка», «Гра в коники», «Не схили чола», «Всі хочуть жити», «Спадкоємниця мудрих», «І розлюби…», «Шоколадка», «Таємниця амулета», «І буде завтра», «У зашморзі часу», «А серце б’ється…» та інші. Вони полюбилися читачеві передовсім за багатство тематики, за вміння малювати яскраві характери, за нерідко несподівані сюжетні повороти, за влучне слово.
    У листопаді 2015 року Олексій Брик презентував свою двадцять першу книгу – мемуари «На крилах Пегаса». Критики про неї відгукуються як про одну з найкращих у доробку письменника. Нова книга відкриває таємниці з життя відомих класиків української літератури, а також тих, хто нині бере активну участь у літературному житті Чернігівщини.
    Не забуває письменник про свою рідну школу. Завдяки йому шкільна бібліотека має усі книги свого випускника.
    Школа пишається своїми талановитими випускниками!

Продовження тексту новини

03.03.2021 | Aдмін