Новини

  У нас, одним-єдина Батьківщина, одна на всіх, з Донбасу до Карпат!..

  Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

          Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

         В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій - в єдину соборну Українську державу.

       У тексті Акта Злуки утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

  Щороку в школі проходила акція «Ланцюжок миру та єдності». В умовах карантину школа приєдналася до Цифрового флешмобу Єдності, яка організована проактивною спільнотою Академії Цифрового Розвитку. Тому  чекаємо  прямого ефіру сьогодні,  22 січня 2021 року о 19:00. Для отримання посилання на сторінку трансляції, будь ласка, перейдіть за покликанням https://cutt.ly/8jn7Phv  Продовження тексту новини  22.01.2021 | Aдмін

  Вернутись назад