Живу, аби писати...

Сьогодні свій славний 85-річний ювілей відзначає випускник нашої школи 1954 року, член Національної спілки письменників України Олексій Григорович Брик.

Олексій Григорович є відомим прозаїком, знавцем людських душ, автором 25 книг.

Народився 15 травня 1935 року в с. Кузьминцях. Там закінчив початкову школу, згодом сім’я переїхала до містечка Гайсина, де майбутній письменник здобув середню освіту в середній школі №2. Ще в юному віці він писав вірші та оповідання, які друкував у періодичній пресі.

Згодом переїхав до Чернігова. Закінчив два вищих навчальних заклади. За фахом – філолог і психолог. Працював учителем, директором школи, викладачем Чернігівського технологічного університету. Відмінник народної освіти. Відзначений державними нагородами і літературними преміями: лауреат премій «Смарагдова ліра» та імені Леоніда Глібова, п’ятиразовий лауреат обласного конкурсу «Краща книга року».

Коли Олексієві Брику було понад 60 років він береться за перо. Уже в 2000 р. виходить його перша прозова книжка «Диво-жінка», яка відразу привертає увагу читачів і визначає подальший творчий шлях митця.

В 2001 р. виходить його збірка житейських історій «Гра в коники» та перший роман «Не схили чола».

Його твори друкуються в місцевій, обласній, всеукраїнській пресі та міжнародних часописах. Деякі з них відомі зарубіжним читачам багатьох країн, а книжка «І возлюби...» зберігається в бібліотеці музею Ватикану, книжка «Всі хочуть жити» – у музеї Ядвашема в Єрусалимі, «А дерева мовчали» – у бібліотеці Страсбурзького університету.

Ми пишаємося Вами, Олексію Григоровичу і в цей святковий день вітаємо Вас такими рядками:

На довгий вік, на многії літа, на шану від людей, тепло родини,

Стелися, доле, через все життя лише добром для доброї людини,

Яка горить сама й запалює усіх своєю відданою працею щоднини,

З людьми і для людей живе весь час, і серце віддає служінню Україні!

Нехай старання Ваші і труди помножать успіхи на всій життєвій ниві.

Живіть в добрі і радості завжди і будьте щохвилиноньки щасливі!

15.05.2020 | Aдмін